fbpx

Designed and built with care, filled with creative elements

Top
Image Alt

O nas

Poznaj nas bliżej

  /  O nas

O nas

Oto my: Sylwia, Asia i Ania – trzy mamy zakochane w pozytywnej dyscyplinie. Nasza miłość do tej metody nie była miłością od pierwszego wejrzenia, ale spójność koncepcji, jej kompatybilność z naszymi wartościami oraz konkretne wskazówki wychowawcze, które okazały się skuteczne w naszych rodzinach, szybko podbiły nasze serca. Historia każdej z nas jest inna, mamy różne podejście do otaczającego nas świata i zupełnie różne rodziny, ale pozytywna dyscyplina spełniła wszelkie nasze oczekiwania. A najlepsze jest to, że po prostu działa. To takie proste!

Dzięki pozytywnej dyscyplinie w naszym życiu pojawiło się więcej radości, a rodzicielstwo stało się jeszcze większą frajdą. Chcemy dzielić się tym, co dzięki niej zyskałyśmy. Odkąd prowadzimy warsztaty i indywidualne konsultacje dla rodziców i nauczycieli, widzimy, jak stają się bardziej wolni, uśmiechnięci i skuteczni w relacjach z partnerami i dziećmi. Codzienne trudności przestają im przeszkadzać, ponieważ wiedzą, jak sobie z nimi radzić. Znika bezradność, a pojawia się więcej miłości. Jesteśmy bardzo wdzięczne Jane Nelsen za stworzenie tej metody, bo dzięki niej możemy wykonywać tak wspaniałą i pożyteczną pracę.

Nasze marzenie o tym, by pozytywną dyscyplinę przbliżyć wszystkim rodzicom, nauczycielom i osobom pracującym z dziećmi w Polsce spełnia się krok po kroku. A dowodem na to są tysiące fanów PD na Facebooku, setki uczestników warsztatów stacjonarnych i webinariów oraz wydawane przez nas książki i podręczniki dla nauczycieli (już niedługo pojawią się w naszym sklepie).

Na tej stronie znajdziesz informacje o metodzie, opisy technik oraz kalendarz warsztatów – pragniemy, żeby była ona inspirującym źródłem wiadomości dla wszystkich rodziców, nauczycieli i opiekunów pragnących stosować pozytywną dyscplinę na co dzień.
Pozytywna Dyscyplina ma potencjał, by zmienić Twoją rodzinę, klasę lub szkołę. Zniwelować przyziemne trudności i ułatwić codzienne życie, tak by wygospodarować w nim więcej czasu na wspólne zajęcia, hobby, ciekawe rozmowy i czas dla siebie.
Możesz sprawić, że twoje życie będzie wspaniałą podróżą wypełnioną miłością bliskich osób. Wykorzystaj tę szansę!

Serdeczności, Zespół Pozytywnej Dyscypliny

Joanna Baranowska, Sylwia Anderson-Hanney,
Anna Czechowska

Sylwia Anderson-Hanney

Prekursorka, Trener i Edukator Rodziców, Trener i Edukator w Klasie , Trener i Edukator Wczesnego Dzieciństwa

Mówią o niej Matka-Pozytywna Dyscyplina. Prowadzi szkolenia, warsztaty, seminaria i konferencje dla rodziców oraz specjalistów pracujących z dziećmi. W swojej pracy wykorzystuje wykształcenie profilaktyka społecznego, mediatora, coacha i terapeuty. Pracuje także jako pedagog szkolny. Współtworzy społeczność pozytywnych nauczycieli i rodziców. Positive Discipline Association nadał jej role International Advisor, czyli lidera PD na Polskę. Prywatnie zakochana w swoim mężu Jamesie i spełniona mama Roberta (10), Rosie(6), Leonardo(3), Bruno(1) oraz macoszka Kuby(15) i Niny(10)

Joanna Baranowska

Prekursorka, Trener i Edukator Rodziców, Edukator w Klasie

coach i psycholog specjalizująca zafascynowana Pozytywną Dyscypliną, którą propaguje w Polsce od 2012 r. na wszystkie możliwe sposoby. Doświadczony coach i trenerka. Rozwija się cały czas by wspierać rodziców i nauczycieli w najlepszy możliwy sposób. Niektórzy twierdzą, że bez niej Pozytywna Dyscyplina nie byłaby tym samym ;). Prowadzi projekt MAMA NA WŁASNYCH ZASADACH gdzie pomaga mamom odbudować swoje życie po urodzeniu dziecka, zbudować zgodną ze sobą równowagę i zyskać więcej miłości i radości, dla siebie, dzieci i rodziny. Mama Antka (8) i Zuzi (6).

T

Anna Czechowska

Prekursorka, Edukator Rodziców, Edukator w Klasie

z wykształcenia nauczyciel i anglista. Prowadzi warsztaty dla rodziców dzieci w każdym wieku oraz opiekunów nauczycieli począwszy od kadry żłobków na nauczycielach szkolnych skończywszy. Prowadzi konsultacje dla rodziców w duchu PD oraz Komunikacji bez Przemocy oraz coaching rozwojowy dla osób indywidualnych, które czują, że życie to coś więcej niż codzienna rutyna i obowiązki! Współpracuje z klubem rodzinnym TaSzansa na Targówku, gdzie prowadzi warsztaty i konsultacje. Wierzy, że jedyną stałą jest zmiana i że każdy tworzy swoje życie każdego dnia – i warto to robić świadomie. Kręci ją przygoda, uwielbia się uczyć nowych rzeczy, podróżować i poznawać ludzi. Mama dwóch chłopaków dwunastolatka i czterolatka.